Post Image

25.5 se v SOFIENSALE ve Vídni uskutečnil galavečer bojových sportů Infinite fight night no. 2. Za SFA mělo původně vyrazit do boje pět zápasníků. Kvůli nemoci soupeře byl jeden zápas zrušen a tudíž nemohl Rostislav Buček ukázat své kvality společně s týmem. Rosťovi byl hned nabídnut jako kompenzace za zrušený zápas volný lístek a zápas na Infinite fight night no. 3. Naše sestava tudíž nastupovala v počtu čtyř zápasníků.

Vážení turnaje proběhlo formou online, aby se předcházelo cestě den dopředu, což jsme uvítali. Váha proběhla bez komplikací a všichni borci splnili váhu jako profesionálové. Druhý den už byli všichni odpočatí a připravený ukázat co je v nich. Do Vídně jsme dorazily kolem 16.00 a následovala lékařská prohlídka. Všichni zápasníci prošli bez jakéhokoliv problému. Následovalo nekonečné čekání na zahájení akce.

Jako první za náš tým nastoupil sedmnáctiletý Erik Dunka proti borcovi pořádajícího klubu Muay Thai Academy Linz – Árpéd Fekete. Erik se na zápas neuvěřitelně těšil a nemohl se dočkat jeho uskutečnění. Erik nastoupil do zápasu plný energie a nadšení. První kolo Erik krásně trefuje a ukazuje soupeři arsenál svým kopů. Jednoznačně kolo pro nás. Druhé kolo soupeř zařadil o stupeň vyšší rychlost a Erik vyčkával na soupeřovo útoky, které nedokázal vracet. Třetí kolo Erik zkusil ještě vyždímat zbytek svých sil a zkusit výhru urvat na naši stranu. Po třech vyrovnaných kolech zní verdikt rozhodčích pro soupeře a Erik prohrává 2:1 nbd. Dle mého mohl zápas pokračovat do extra roundu, kde by Erik dokázal zvítězit. Bohužel zápas nedopadl podle našich představ, ale Erik se z prohry poučil a má chuť bojovat dál a vítězit.

Jako druhý nastoupil do zápasu Oskar Marek proti taktéž pořadatelskému klubu Muay Thai Academy Linz – zkušenému soupeři z Bosny s bilancí 3-0. Oskar nastoupil do svého prvního zápasu ve skvělé náladě a chtěl předvést své dovednosti před rodinou, svojí přítelkyní a kamarády, kteří ho přijela takovou dálku podpořit. První kolo Oskar krásně poslouchá svůj roh a tvrdě zasahuje soupeře kopy. Jak mile dojde k boji na blízko – klinči Oskar okamžitě rozdává tvrdá kolena na soupeřovo břicho, první kolo jednoznačně na naši stranu. Druhé kolo Oskar zahajuje stejným způsobem jako to první a ve tváři soupeře je značně vidět, že mu Oskarovo styl boje a jeho tvrdé údery nechutnají. Oskar krásně zasahuje soupeře a občas dostává tvrdé údery rukami, které bez problému zvládá ustát a okamžitě vrací. Třetí kolo má stejný průběh a končí zazněním gongu. Čeká se na výsledek zápasu bodových rozhodčích, který nemohl dopadnout jinak a rozhodčí zvedá ruku po jednoznačném bodování rozhodčích Oskarovi 3:0 nbd.

Jako třetí želízko v ohni Budějovického oddílu SFA nastupuje Renata Trávníčková do svého teprve druhého zápasu. Soupeřkou jí byla zkušená zápasnice držící pás Rakouska WKU Helena Bruns. Renča šla do zápasu s takovou soupeřkou s velkým respektem. Už před zápasem bylo vidět na Renče, že má ze zápasu obavy a ze soupeřky má strach. První kolo se na Renče podepsalo a soupeřka jednoznačně první kolo vyhrává. Během pauzy bylo vidět na Renče, že si zápas začíná užívat a chce se soupeřkou bojovat. Druhé kolo není tak jednoznačné a Renča tvrdými údery dokáže soupeřku trefovat. Renče se dokonce dvakrát podvedl čistý backfist, kdy soupeřku otřásla. Třetí kolo se Renča hecla a kolo šlo na naši stranu. Po třech kolech byl výsledek jasný výhrou soupeřky 3:0 nbd. Renča ukázala obrovské srdce bojovat a že počet zápasů je jen číslo.

Jako poslední za náš tým nastoupil David Popovič teprve do svého druhého zápasu podle pravidel K1 a to rovnou do zápasu bez chráničů – profi. Soupeřem mu byl zkušený odchovanec domácího klubu Dominik Marin. David byl celý den plný energie a bylo na něm vidět jak moc se na zápas těší. Neustále poskakoval, stínoval, usmíval se až mu ostatní v šatně říkali kde tolik energie bere. Energetická nástupovka dodala Davidovi ještě více energie a odhodlaní a do ringu nastupoval jako vítěz. První rána do soupeře a v soupeřovo očích bylo vidět, že tohle nebude jednoduchý ustát. Po necelé minutě přichází první počítání, kdy David nechtěně štrejchl soupeřovo suspenzor, které rozhodčí vyhodnotil jako simulování a soupeře počítá. Zápas pokračuje a David skvěle trefuje zadní direct a soupeř padá k zemi. Následuje druhé počítání a soupeř je otřesen. Rozhodčí spouští pokračování zápasu ,,FIGHT´´ a David se rozbíhá do soupeře a tvrdě zasahuje, soupeř jde k zemi a následuje třetí počítání v kole, což podle pravidel znamená konec zápasu TKO.

Skóre této akce je tedy 2–2, ale obrovská radost trenéru z výkonů všech borců. Jsme pyšní na náš tým a těšíme se na další příležitosti zápasů. Všem svěřencům děkuji za reprezentaci klubu a věřím v další úspěchy!

Jan Korčák

headcoach

Komentáře jsou zakázané.